חיפוש

שיווק באמצעות הומורצחוק צחוק אבל שיווק באמצעות הומור מייצר פתיחות וקבלה יותר מכל תקשורת "רצינית".

"אני מאוד אוהב הומור" אומר לי מפרסם אחד "לא מחמיץ את ארץ נהדרת, מת על פוסטים מצחיקים בפייסבוק, קריקטורות בעיתון, מערכונים ברדיו, אבל תבין, המוצר / השירות שלי הוא רציני מידי ואין בו מקום לבדיחות".

"כמה רציני העסק שלך?" אני שואל אותו "יותר רציני מבנקים כמו המזרחי, הבינ"ל ודיסקונט שהתחרות ביניהם הפכה בשנים האחרונות לתחרות בין קומיקאים? יותר רציני מחברות ביטוח כמו ביטוח ישיר או 9 מיליון? יותר רציני מחברות לכרטיסי אשראי, חברות הייטק או אפילו קופות חולים?"

שאלתם פעם את עצמכם מדוע מותגים "רציניים" וכבדים כל כך מתאמצים להצחיק אותנו? מדוע הם עושים שיווק באמצעות הומור? יש לכך לא מעט סיבות טובות.

אנשים אוהבים הומור.

תכניות בידור בטלוויזיה או סרטים משעשעים ברשת מעוררים עניין רב יותר מסדרות דרמה או תכניות דוקומנטריות. התקשורת השיווקית לא פועלת ביקום שונה. אותם אנשים שמעדיפים לצפות תכנית קומית יעדיפו גם לצפות בפרסומת קומית ויפתחו כלפיה אהדה כפי שהם אוהדים כוכבים קומיים.

הומור מייצר פתיחות לקבלת מסרים.

הומור הוא כלי יעיל מאוד בהעברת מסרים. השימוש בהומור מרכך את היחס למפרסם ופותח את הלקוח הפוטנציאלי לקבל מסרים עם יותר חיוך וקבלה ופחות נוקשות ודחייה. הומור יכול להואיל דווקא בהעברת מסרים שצרכנים להדחיק. נושאים שאם תנסה להסביר אותם ברצינות תהומית כמעט תמיד תעורר התנגדות במקרה הטוב ופיהוק במקרה הפחות טוב.

מוצר עם הומור משדר ידידותיות.

מותגים שלוקחים את עצמם יותר מדי ברצינות נתפסים כמלאי חשיבות עצמית, שחצנים ומנופחים. מותג עם הומור נתפס כמו כמותג בטוח בעצמו, ידידותי, מזמין ונגיש יותר ללקוח.

ההומור יוצר זוויות חדשות להעברת המסר ומבדל אותך מהמתחרים שלך.

כל מהותו של ההומור הוא ביצירת נקודות מבט מקוריות. בין אם מדובר במערכון, קריקטורה או פרסומת. באמצעות ההומור ניתן לקחת מסר משומש ("מוצר איכותי", "שירות VIP", "אמינות ללא פשרות" וכדומה) ולהציג אותו בצורה מקורית שתורמת לזכירות ולתחושה של חדשנות.

מסרים עם הומור הם זכירים ואהובים יותר.

אז בפעם הבאה שאתם מוציאים פלאייר, בונים מצגת או מפיקים סרט תדמית…. "תפתחו בבדיחה" J

רועי פרידלר (MBA) קופירייטר, תסריטאי וקריקטוריסט, מתמחה בשיווק באמצעות הומור בכל פלטפורמה של תקשורת מהזמנה לברית ועד למודעות אבל.

לפרטים נוספים התקשרו: 0528383256

מחכה לשמוע ממך

טל. 052-8383256 דוא"ל: Mr.Friedler@Gmail.com

מזור, ישראל

  • פינטרסט רועי פרידלר
  • ביהנס רועי פרידלר
  • פייסבוק ביזנס טונז