חיפוש

מועדון לקוחות – ההשקעה השיווקית המשתלמת ביותרמחקרים מראים כי "גיוס" של לקוח חדש יקר פי 5 משימור של לקוח קיים. במילים אחרות, על כל 5 שקלים שאתה צריך "להשקיע" בלקוח שלא מכיר אותך (באמצעות פרסום, יח"צ, קד"מ וכדומה), אתה צריך להשקיע רק שקל אחד בלקוח שמכיר אותך ושאתה מכיר אותו ואת טעמו, העדפותיו ועוד.

מועדון לקוחות שומר על הגרעין הקשה של תזרים ההכנסות שלך.

מועדון לקוחות שומר לך על אותם לקוחות קבועים התורמים למרבית ההכנסה השוטפת שלך. חוק 20-80 קובע כי 20% מהלקוחות מספקים 80% מההכנסות. מועדון לקוחות דואג לטפח ולשמור את אותם 20% לקוחות באמצעות תקשורת שוטפת וטיפוח נאמנות. מחקרים מראים כי חברה שמפעילה מועדון לקוחות פעיל, מתאפיינת בשיעור גבוה של קניות חוזרות. קיומו של גרעין קשה של לקוחות חוזרים, כתוצאה מהפעלת מועדון לקוחות, מבטיח זרם הכנסות יציב יותר (וכמובן גבוה יותר) לאורך זמן.

למי מתאים להקים מועדון לקוחות?

בעיקרון מועדון לקוחות מיועד לעסק המתאפיין בלקוחות חוזרים. חנות נעליים לדוגמה נהנית מלקוחות החוזרים אליה עונה אחרי עונה ולכן יהיה חשוב לה להקים מועדון לקוחות על מנת שלקוחות שקנו אצלה מגפיים בחורף יבואו גם לקנות סנדלים בקיץ. חברת נסיעות שמכרה ללקוח דיל לטורקיה בסוכות, תוכל, בזכות הקשר ששמרה איתו (באמצעות מועדון לקוחות), למכור לו דיל לקפריסין בפסח.

כיצד מקימים מועדון לקוחות?

הקמתו של מועדון לקוחות כוללת מספר שלבים:

 1. רישום הלקוח כחבר באותו מועדון לקוחות. רישום פרטים כמו: שם, כתובת, דוא"ל, תאריך יום הולדת, יום נישואין וכיו"ב. ככל שיהיו יותר פרטים כן ניתן יהיה לבצע איתו תקשורת אישית יותר (מתנה ליום הולדת וכדומה).

 2. יצירת דפוס תקשורת קבוע. כל מועדון לקוחות יכול לתקשר עם חבריו בדרך אחרת: ניולטר חודשי, מתנות יום הולדת, משלוח קטלוגים ועוד בהתאם לאופי העסק.

 3. יצירת מערכת יחסים חברית ומבוססת אמון.

 4. שימור העניין שבחברות במועדון באמצעות עדכונים שוטפים, תכנים מעניינים ומתן הטבות ייחודיות לחברי מועדון הלקוחות.

 5. יצירת תקשורת דו-כיוונית לקבלת משוב על המוצרים והשירותים והתאמתם לדרישות הקהל. מועדון לקוחות שמאפשר תקשורת שכזו נהנה גם מתחושה של אכפתיות מצד העסק.

יתרונות נוספים בהקמת מועדון לקוחות:

לבד משימור הגרעין הקשה של הלקוחות שלך, להקמתו של מועדון לקוחות עשויים להיות יתרונות נוספים לעסק שלך.

 • שימוש בחברי מועדון לקוחות לקבלת חוות דעת על מוצרים או שירותים חדשים.

 • "לכידת" לקוח מזדמן וטיפוח מחויבותו לעסק ולמוצריו.

 • התמקדות בפלח שוק שכבר "הוכיח את עצמו" – לקוחות שכבר קנו אצלך.

 • ניצול יעיל יותר של תקציב שיווק מוגבל – שיווק ממוקד ולא "יריות לכל הכיוונים".

 • מתן תמריץ ללקוח מזדמן להפוך ללקוח קבוע. תכנית נאמנות כמו צבירת מיילים בחברת תעופה מסוימת נותנת ללקוח לחזור ולטוס באותה חברת תעופה כדי לזכות בעתיד בכרטיס טיסה חינם.

נכתב ע"י רועי פרידלר קופירייטר ואיש תוכן. לפרטים נוספים התקשר: 052-8383256

טל. 052-8383256 דוא"ל: Mr.Friedler@Gmail.com

מזור, ישראל

 • פינטרסט רועי פרידלר
 • ביהנס רועי פרידלר
 • פייסבוק ביזנס טונז